Deel dit artikel via: Facebook Twitter Pinterest
Voor een Landal vakantiepark mét subtropisch zwembad zit je bij Landal Het Vennenbos helemaal goed. Maar dit park heeft nog véél meer te bieden. Lees de ervaringen van Martinique in deze mooie review maar!
‘Vervelen is onmogelijk’ lezen we op de website van Landal Het Vennenbos en het was precies dát waar we naar op zoek waren toen we afgelopen winter een midweek ertussenuit wilden. ‘We’ zijn mijn man, onze 13-jarige zoon, onze hond en ik zelf. We kozen dit park om de vele faciliteiten die het aanbiedt en eigenlijk vooral om het subtropische zwemparadijs en de overdekte plaza, wat toch wat meer zekerheid geeft bij slecht (of koud) weer. We vinden en boeken via Parkvakanties een scherpe last-minute bij Landal GreenParks. Ready to go!
Landal Het Vennenbos ligt middenin de bossen van de Brabantse Kempen, een prachtig natuurgebied voor de wandelliefhebbers. Onderweg zijn we al volop in voorpret en bedenken we welke van de vele activiteiten op het park we als eerste gaan doen. Het subtropische zwembad staat hoog op het verlanglijstje van mijn puberzoon. Hij is de Bollo-leeftijd ontgroeit, maar dit park lijkt hem wel tof.
De reis ernaartoe gaat vlot en na een uurtje zien we de wegwijsbordjes naar Het Vennenbos al verschijnen. We zijn er bijna!
Welkom bij Landal Het Vennenbos
Het subtropische zwemparadijs is dé trekpleister van Het Vennenbos
De (herkenbare!) geschakelde bungalows liggen mooi verscholen in het bos
Even later rijden we door de bossen en zien we tussen de bomen door al wat huisjes staan. Rook komt uit de schoorstenen. We kunnen nu al niet wachten om straks lekker de haard aan te steken, want het is behoorlijk koud. Deze week is de voorjaarsvakantie (het is februari, maar de scholen noemen dit voorjaar... Het is -2 °C!). Echter als we op het park aankomen is dit duidelijk te merken: er heerst een grote bedrijvigheid en auto’s rijden af en aan.
We parkeren op de parkeerplaats naast de receptie en zien rijen mensen voor de balie staan. Het lijkt erop dat dit even gaat duren…
De receptie bij de ingang van het park
Inchecken met behulp van de vriendelijke medewerkers
De weg vinden was nog nooit zo eenvoudig ;)
Een vrolijk huisje (en Bollo, Pelle en Puk) bij de ingang van het bungalowpark
Gelukkig blijkt het enorm mee te vallen. Het is dan wel druk, maar de receptiemedewerkers blijken zeer goed voorbereid en handelen alles met grote vlotheid en met een al even grote glimlach af. Buiten staat Bollo handjes te schudden en selfies te maken met de kinderen en wij krijgen een warm drankje aangeboden. Zo is inchecken – toch niet 1 van mijn favoriete onderdelen van een vakantie – niet erg. Als ons drankje op is gaan we snel terug naar de auto. Op naar de bungalow!
In totaal telt Landal Het Vennenbos ruim 500 bungalows. Een park met een flinke omvang dus! En voor de oplettende kijker óf wellicht weet je dit nog: Het Vennenbos is oorspronkelijk een Center Parks park! Het bungalowpark opende in 1970 haar deuren, toen nog onder de vlag "Sporthuis Centrum". Landal GreenParks is sinds 2002 eigenaar van het park, maar de karakteristieke Center Parcs vakantiehuisjes staan er nog steeds. Wij krijgen er spontaan nostalgische gevoelens bij!
De bungalows. Herken jij ze?
In het park vind je verschillende waterpartijen
De plattegrond van Landal Het Vennenbos
Landal Het Vennenbos heeft een Green Key certificering (dus afval scheiden!)
Één van de parkeerplaatsen van Het Vennenbos
Enfin. Het Vennenbos is een autovrij park en we moeten dus nog even wachten tot drie uur voor we het park op mogen rijden. Zo’n autovrij park heeft natuurlijk voor- en nadelen. Voordeel is uiteraard de veiligheid en de extra rust die er heerst, nadeel is dat het – vooral met het koude weer en de gladheid die nu is voorspeld – best een eind lopen is van de bungalow naar de centrale parkeerplaats. Op de aankomst- en vertrekdag mogen we uiteraard wel met de auto naar de bungalow en even later gaan we op weg. We rijden door de bossen en aan weerszijden van de weg staan lange rijen geschakelde bungalows te wachten op hun bewoners voor deze week.
Het Vennenbos heeft bungalows voor 4, 5, 6, 8 en 10 personen, waaronder kinderbungalows en enkele extra toegankelijke bungalows voor gasten met een lichamelijke beperking. Hier mag je overigens wel bij de bungalow parkeren.
Na even zoeken vinden we onze accommodatie. Wij hebben gekozen voor de 6-persoons bungalow, omdat opa en oma later deze week ook nog een nachtje komen logeren. Dit is de bungalow van het type 6B1, met schuin dak.
Na binnenkomst valt meteen op hoe fris het hier ruikt. De bedden zijn opgemaakt (heel fijn) en een heerlijke fles rode wijn staat op ons te wachten. Genieten maar!
Let op: Hieronder zie je onze eigen foto's van de vernieuwde 6-persoonsbungalow. Landal is bezig met een grote renovatie van alle bungalowhuisjes in het park. Alles in het huisje wordt gerestyled en de keuken én badkamer worden ook geheel vernieuwd! In 2020 zullen alle huisjes gereed zijn.
De voorkant met ingang voor ons huisje
De mooie vernieuwde bungalow
Landal vernieuwt Het Vennenbos. De eerste bungalows zijn boekbaar.
Roken is niet toegestaan in de bungalow
Drinken gelukkig wel ;). En de informatiemap van het park: altijd handig
De bungalow is knus en praktisch ingericht
De koffie en thee staan al klaar
Ons oog valt meteen op de zitkuil met een enorm ruime, hoekbank die er erg uitnodigend uitziet. Vanuit de bank (die we later nog zouden omdopen tot de meest comfortabele Landal-bank ever) heb een prachtig uitzicht op de omliggende natuur.
Via de grote ramen kijken we op een meertje vol watervogels en zien we regelmatig nieuwsgierige eekhoorntjes vanaf de tuintafel naar binnen gluren. Tip: haal een zak pinda’s voor ze bij de parkshop en geniet van de schattige diertjes.
De zitkuil is een fijne plek
Het uitzicht is prachtig!
Het terras aan de achterkant
De slaapkamer op de begane grond
Mét spiegel en kast
De 6-persoons accommodatie heeft twee slaapkamers met ieder twee aparte bedden op de verdieping. Daarnaast is er een slaapkamer beneden met ook twee bedden, tegenelkaar aan als een tweepersoonsbed. De boxspringbedden zelf liggen trouwens prima. Voor gezinnen met jonge kinderen is er standaard een kinderbedje (en ook een kinderstoel) aanwezig.
Op de begane grond vind je verder: een badkamer met douche en wastafel, een apart toilet, een flatscreen TV en een open haard (op voorkeur te reserveren). De keuken is voorzien van een vaatwasser en koffiezetapparaat en heeft een praktische eethoek. Kortom: de bungalow bevat verder alles wat je nodig hebt voor een midweek of weekendjeweg. Ook Wifi is beschikbaar, tegen betaling.
De keuken
Het servies in de keuken is top
Het Landal servicepakket met theedoek, handoek, vaatdoekjes en vaatwastabletten
De trap naar de verdieping. En de eethoek
De slaapkamers zijn lekker kleurrijk
De derde slaapkamer
Hier staat ook het kinderbedje
De badkamer is ook mooi vernieuwd
Een Rituals badkamersetje (zit bij het Comfortpakket óf Premiumpakket inbegrepen)
De WC en de bergkast
Het huisje ruikt niet alleen schoon, het ís ook schoon. Op de badkamer na, die blijkt deels vergeten. Het huisje heeft verder een basic indeling en is ook niet overdreven luxe, maar voor een topaccommodatie kom je hier ook niet. Nee, de activiteiten: dáár draait het om bij Het Vennenbos! Hoog tijd om ze te gaan ontdekken!
Na een korte wandeling komen we aan bij het Park Plaza. Anders dan bij andere Landal parken heeft Het Vennenbos een geheel overdekt centrum. Zoals eerder al gezegd is het een koude week en dan is zo’n overdekt plaza erg fijn.
We drinken wat bij Timber’s Café en gaan daarna op ontdekking. Het Vennenbos biedt ook qua shops en restaurants net even wat meer keuze dan andere parken. Naast de parkshop (met ruim assortiment en onder andere een ontbijtservice) zien we een souvenirshop en een amusementshal. Je kunt er een partijtje bowlen en er is een indoorspeelparadijs waar kinderen naar hartenlust kunnen spelen.
UPDATE: Het indoor speelparadijs van Landal Het Vennenbos is vernieuwd!
Het Vennenbos biedt volop mogelijkheden
De entree van de Park Plaza
De Park Plaza is groen en tropisch!
Bij de informatiedesk in de Park Plaza boek je eenvoudig activiteiten
Volop mogelijkheden
Vanaf het Timber's Café terras heb je een mooi uitzicht op het podium (met dagelijks optredens en activiteiten)
Gifts & Fashion winkel in de Park Plaza
Bowlen? Wel even reserveren via de infodesk
Pooltafels voor een potje pool
De game en entertainmenthal
Het indoor speelparadijs is een feestje voor de kids
Mét ballenbak en ook voor de allerkleinste kinderen leuke speeltoestellen
Ook leuk: Mini-cars
Kinderen vermaken zich sowieso opperbest op Het Vennenbos. Uiteraard is er de Bollo Club voor de kleintjes, kunnen ze knuffelen met Bollo, Puk & Pelle en ook oudere kinderen zullen zich niet snel vervelen met een poolbiljart, games, noem maar op! Het hele jaar is er hier een Fun & Entertainment programma met zeer enthousiaste medewerkers in het animatieteam.
Tijdens onze week was het er niet echt weer voor, maar ook buiten zijn er tál van activiteiten. De bekende midgetgolf, trampolines, waterfietsen, veel speeltuinen, een kinderboerderij, maar ook een trekvlot, skelteren, op ontdekking in de uitkijktoren met doolhof (niet verdwalen!). Hoe leuk!
Wij vermaken ons onder andere op de midgetgolfbaan die prachtig naast het centrum ligt en maken een rondje over het park op een van de Family bikes. Deze huur je bij Bikes & More waar je (je raadt het al) allerlei fietsen kunt huren. Tandems, BMX-fietsen, E-bikes, mountainbikes, buggy’s, bolderkarren... noem het en ze verhuren het.
De grote speeltuin in Het Vennenbos
Fietsverhuur (en meer) bij Bikes & More
De Bollo-club
De kinderboerderij
Het aloude midgetgolfen kan ook bij Het Vennenbos
Het trekvlot
Skelters te huur
Leuk voor kinderen: de mini safari. Er is een avontuurlijk parcours voor de gemotoriseerde jeeps!
Het Vennenbos biedt zo veel mogelijkheden dat je aan het einde van je midweek nog een hoop activiteiten over hebt. Zo kun je ook nog boogschieten, tokkelen, vissen, of een spelletje huren voor een gezellige avond in de bungalow.
Ook leuk: de Kids & Running Track! De Kids Track bestaat uit een ontdekkingsroute van zo’n 500 meter, waarbij je allerlei opdrachten moet uitvoeren en zo gaandeweg meer te weten komt over de natuur en de dieren op het park. Voor sportfanaten is er de Running Track. Een soort coopertest. Kent u hem nog? Wij schieten bij de naam al zowat in de hyperventilatie door gymles vroeger, maar hier is wél leuk! In 12 minuten zoveel mogelijk rondjes rond de uitgezette paaltjes rennen. Uitdaging!
De Kids track en Running Track
Leer boogschieten
Óf schiet met een laser in de outdoor lasergame
Tafeltennis en de tennisbanen van het park
Of gooi een bal in de basket
Een balletje trappen kan uiteraard ook
En voor de liefhebbers: het aloude jeu de boules
De escaperoom: hoe snel ontsnap jij?
Park speurtocht met Bollo, Pelle & Puk
En natuurlijk ook een Bollo-huisje!
Sportievelingen kunnen verder een balletje slaan of een schot op het doel nemen en voor wie meer van de ontspanning dan van de inspanning is, is er ook genoeg keuze. Het is zelfs mogelijk om een beautybehandeling te boeken bij een beautycentrum op 3,5 kilometer van het park. Héérlijk en de korte trip meer dan waard.
En dan is er natuurlijk: het zwembad. In de zomer kun je hier genieten op de ligweide en in het buitenbad, maar met kans op bepaalde bevroren ledematen wagen we ons hier nu niet aan. Gelukkig is er het subtropische binnenbad. Tijd voor een plons!
Via de Park Plaza vinden we de ingang van het zwembad. Bij aankomst in de omkleedruimtes valt al op dat het hier schoon en ruim is. Het park is drukbezet, maar we hoeven niet te wachten tot er een hokje vrijkomt. Dat valt trouwens overal op: het is een drukke periode, maar het voelt nergens massaal aan.
Terug naar het zwembad. Dat is een waar walhalla voor waterratten! Je kunt hier onder andere genieten van: whirlpools, een sprüdelbad, diverse kruidenbaden, een Kids Junglebad, een KinderDoeBad, het golfslagbad, de Lazy River wildwaterbaan én een Black Hole glijbaan.
Subtropisch waterparadijs? Die kant op!
Poortjes van het zwembad en de stalling voor buggy of kinderwagens
Er is een ruime hoeveelheid omkleedhokjes en kluisjes
Het golfslagbad in het zwembad
Het Kids Junglebad voor de kleintjes
Het kinderbad met twee glijbanen
Het golfslagbad met rechts de grote glijbaan
Het opvangbad van de grote glijbaan (lengte: 57 meter) naast het golfslagbad
Het huisje van de badmeesters
Nog een glijbaan. Deze is iets korter (lengte: 19 meter)
Dit is waar die glijbaan eindigt
Wij duiken eerst het golfslagbad in, en na ons even in de zee gewaand te hebben met al die golven relaxen we even in een van de whirlpools. Een drankje en hapje van de Beach Snack erbij en het is goed toeven hier! Ook qua temperatuur voelt het hier als een vakantie in de tropen.
Wordt het je iets te warm onder de teenslippers? Dan is de Lazy River wildwaterbaan aan te raden. Deze voert je mee naar de frisse buitenlucht, waar je je heerlijk mee laat voeren met de stroom. Actief en ontspannend tegelijk. Het is niet de meest wilde wildwaterbaan, maar wel een leuke! Wij vonden de wildwaterbaan vooral ’s avonds echt een beleving. Stel je eens voor: lichte sneeuwval, drijvend in het verlichte water dat je langs tropische beplanting voert… de stoom die van het water komt. Een magisch sfeertje!
De snackbar in het zwembad
Hier begint de wildwaterbaan
Vervolgens krijg je een bocht en de eerste stroomversnelling
Verderop in de wildwaterbaan ga je onder een bruggetje door
En daarna via een laatste rapid gaat de wildwaterbaan weer naar binnen. Rechts zie je het buitenbad
Hier eindigt de wildwaterbaan. 'Nog een keer!'
Het kruidenbad
Ligstoelen en solarium
Ook het buitenbad is bereikbaar vanuit binnen en moet in de zomer echt heerlijk zijn om even in af te koelen! Het subtropische zwemparadijs van Landal Het Vennenbos biedt hoe dan ook urenlang zwemplezier. Het gemiddelde zwembad bij Landal is wat simpeler (lees: kleiner) en hiermee biedt Het Vennenbos dan ook écht wat extra’s. Wij hebben het zwembad meerdere keren bezocht tijdens ons verblijf. Ook de kruidenbaden en jacuzzi’s zijn aan te raden. Ultieme ontspanning!
UPDATE: Het subtropisch zwembad van Het Vennenbos is vernieuwd. Er is een toffe waterplayground (met glijbanen) voor kinderen bijgekomen!
Al dat zwemmen maakt hongerig en daarvoor hoef je de plaza niet af. Je vindt hier een Family Buffet restaurant, Gusto Pasta & Pizza, Beach Snack (ook voor afhaal), á la carte eten bij Woods Bistro, en voor een klein hapje of een drankje ’s avonds is er het gezellige Timber’s Café in het hart van de Park Plaza.
Gezelligheid bij het lounge-gedeelte van Timber's Café
Het wat meer rustig gelegen zitgedeelte van Timber's Café aan de voorkant van de Park Plaza
Het terras van Timber's Café (met zicht op een speeltuin en de midgetgolfbaan)
Het Family Buffet Restaurant
Het buffet is uitgebreid én kindvriendelijk
Gusto: voor liefhebbers van de Italiaanse keuken
Woods Bistro
De gezellige inrichting van Woods
Kids Menu: Woods is óók ingesteld op kinderen. En er is ook een glutenvrije menukaart
UPDATE: De restaurants van Het Vennenbos zijn geheel vernieuwd. Zie het artikel: Landal Het Vennenbos opent nieuwe restaurants.
Meer zin om in je bungalow te eten? Dan is het gourmetarrangement een aanrader. Bij ons hadden best twee mensen mee kunnen eten zo gul was de kok en het smaakte heerlijk. Naast dit arrangement is er nog veel meer te kiezen. Het Uit & Thuis arrangement bijvoorbeeld en (hoe heerlijk) er gaat weinig boven een vers ontbijtje ’s ochtends aan je bungalow gebracht. Genieten!
Met een altijd hongerige puber kiezen wij deze midweek voor het buffetrestaurant (ik neem nog wat, mam) en eten we bij Gusto Pasta & Pizza een overheerlijke Italiaanse maaltijd. Bellissima! Overal is iedereen even aardig en gastvrij, het eten is vers en smakelijk en: wat is de koffie bij Timber’s lekker! Een biertje of een wijntje daar is ook aan te raden. Er hangt een gezellige sfeer. Ook fijn om te weten: voor aankomst kun je je boodschappen bestellen in de online parkshop. Scheelt sjouwen!
De ParkShop
De ParkShop is een supermarkt met een ruim assortiment
Zin om te snacken of een ijsje? Dát kan bij "Beach Snack"
Hoeveel Het Vennenbos ook te bieden heeft aan activiteiten, soms is het fijn om een dagje van het vakantiepark af te gaan en de omgeving te ontdekken. Het Vennenbos ligt in een bosrijk gebied dat uitnodigt tot mooie wandelingen en uitstapjes in de natuur. Door het gebied lopen diverse wandel- en fietsroutes die verkrijgbaar zijn bij de receptie. Huur een fiets bij Bikes & More en geniet van de Brabantse natuur!
Het Dommeldal bijvoorbeeld, waar wij een prachtige wandeling maakten door de sneeuw, langs bossen en heide en natuurlijk de beek. Dit wordt ook wel het mooiste beekdal van Noord-Brabant genoemd en met recht!
Ben je meer een shop-type dan een wandel-type? Eindhoven ligt op een halfuurtje van het park en hier vind je alle bekende ketens, leuke boetieks en gezellige bistro’s waar je natuurlijk een Brabants worstenbroodje eet!
Ben je met kinderen? Ook dan heeft de omgeving genoeg te bieden. Zoals bijvoorbeeld De Efteling (45 min rijden), of Bobbejaanland (op ongeveer 40 min). Ook vind je een kaarsenmakerij, een bakkerijmuseum en een golfbaan in de buurt van het park. En wat dacht je van Safaripark Beekse Bergen (hafl uurtje rijden) of Dierenrijk? Wij bezochten die laatste en hoewel de Beekse Bergen natuurlijk dé ultieme dierentuin is, is het kleinschaliger Dierenrijk ook zéker een bezoek waard.
De gezellige binnenstad van Eindhoven
Attractiepark de Efteling is leuk voor jong én oud
Het dorpje Hapert ligt vlakbij het park en hier kun je onder andere terecht bij de apotheek, drogist, diverse supermarkten, een warme bakker (doen we nog een worstenbroodje?) maar ook (en we hopen van niet) in geval van nood bij de huisarts of tandarts.
Vervelen is onmogelijk. Dát is inderdaad ook de conclusie die wij trekken na ons bezoek aan Landal Het Vennenbos. Wat heeft dit park veel te bieden! Zowel met mooi als met minder mooi weer is er een keur aan dingen te beleven. Het bungalowpark is dan ook geschikt voor diverse reisgezelschappen: gezinnen met kinderen, groepen, families die samen een weekend weggaan, vriendenreünies of vrijgezellenweekenden. Het Vennenbos biedt entertainment voor iedereen en is vooral geschikt voor actieve vakanties waarbij je je niet wilt vervelen.
Liefhebbers van rust en ruimte in de vrije natuur zullen op Het Vennenbos iets minder content zijn. Ook als je meer waarde hecht aan een luxe accommodatie dan is dit niet jouw park. De bungalows zijn hier namelijk mooi (zéker na de restyle), maar niet heel luxe te noemen. Hier geen bubbelbaden, regendouches en Auping bedden. Waar je tevens rekening mee moet houden is dat, doordat de bungalows geschakeld zijn, het best gehorig kan zijn. Wij eindigden de midweek met een vrij luidruchtige groep naast ons (Guus Meeuwis is best leuk, maar twee uur lang laat op de avond: not so much).
Bungalow op Het Vennenbos
Onze gerestylde bungalow was een fijn onderkomen
De zitkuil: ons favoriete plekje in de bungalow
Het subtropische zwemparadijs is één van de grote pluspunten van het park
Met uiteraard een wildwaterbaan
Het Vennenbos biedt vermaak voor iedereen. Natuurlijk mét Bollo voor de kinderen!
Voor eten of drinken hoef je het park niet af. Er zijn meerdere restaurants
Landal Het Vennenbos: Tot ziens!
Kortom: wil je een gezellig, praktisch én schoon huisje in een te gek vakantiepark met enorm veel activiteiten én een gaaf subtropisch zwembad, dan zit je bij Landal Het Vennenbos goed!
Een verblijf op Landal Het Vennenbos is bovendien meestal best goedkoop, want je krijgt bijna het gehele jaar een last minute korting tot maar liefst 30% bij Landal! Zo boek je al een weekend in een 4-persoonsbungalow vanaf € 219.
Prijzen zijn exclusief € 26 reserveringskosten per reservering en persoonsgebonden kosten: verplichte bedlinnen € 7,95 p.p. en kinderbedlinnen € 6,95 p.p., toeristenbelasting € 1,46 p.p.p.n.
Méér info & boeken → Wil jij een weekend, midweek of korte vakantie bij Landal Het Vennenbos boeken? Bezoek de Landal Het Vennenbos website voor meer informatie, foto's, prijzen en de beschikbaarheid.
Deel dit artikel via: Facebook Twitter Pinterest
Beoordeling Landal Het Vennenbos 7,898 ervaringen
Martinique — 1977. Vertaler en tekstschrijver. Levensgenieter uit Brabant. Vakantiepark-expert pur sang met als motto: hard werken, dan óók hard genieten. Bezocht in dat kader al menig vakantiepark samen met man en zoon.
NU: LAST MINUTE WEG 💥 BIJ LANDAL 👉 BEKIJK DEALS