Deel dit artikel via: Facebook Twitter Pinterest
Is Landal Wirfttal een fijn vakantiepark in de Duitse Eifel? Dát vertelt Martinique je in deze review! Ze verbleef in een comfortabele bungalow en genoot volop van de bergachtige omgeving, het zwembad en de goede faciliteiten van Landal Wirfttal. Lees je mee?
Een midweek weg in de (late) nazomer, met die insteek gingen we op zoek naar een leuk vakantiepark waar we konden wandelen, lekker konden eten en een heerlijk verblijf dicht bij de natuur konden hebben. We waren al eerder naar een Landal park in Duitsland geweest en dat beviel zo goed dat we ook dit keer weer kozen voor een Duits Landal park. Landal Wirfttal. Een rustig park in de Vulkaan Eifel, een regio die we nog niet eerder bezochten. We boekten één van de mooie vrijstaande bungalows en de voorpret kon beginnen!
Landal Wirfttal ligt zeer fraai tussen de natuur en heuvels van de Eifel
Landal Wirfttal heeft goede faciliteiten, waaronder een overdekt zwembad
Landal Wirfttal op de kaart
Karakteristieke vakwerkhuizen in het stadje Monschau
Begin oktober was het dan zover. Mijn man, hond en ik reden vanuit Zuid-Limburg waar we al een paar dagen verbleven richting Landal Wirfttal. Normaal zouden we er anderhalf uur over doen, over een redelijk saaie snelweg door de Ardennen, maar ik zag in Google Maps dat er een mooiere route was die ons niet alleen door het mooie Duitse Monschau maar ook dwars door Nationaal Park Hoge Eifel zou voeren. De keuze was snel gemaakt en op deze manier begon het vakantiegevoel al tijdens de reis. Wat een mooie route: door dichte bossen, over hoge toppen met oeroude slapende vulkanen, diepe meren en rotsachtige rivieren. Prachtig!
Het enige nadeel was dat er niet veel plaatsen waren voor een stop, en er dus geen foto’s van zijn. Ook op de terugweg namen we deze route. Echt een aanrader! Vanuit Utrecht is het trouwens zo’n 300 kilometer naar Landal Wirfttal. Goed te doen!
Na onze ogen te hebben uitgekeken reden we het nationaal park uit en was het nog een klein stukje naar onze bestemming. Landal Wirfttal ligt bij het plaatsje Stadtkyll en is één van de oudere Landal parken. Onderweg zien we veel bossen met daartussen dalen met lieftallige dorpjes tegen de hellingen. Het valt op dat er veel houtindustrie is. Hoge stapels boomstammen die op treinen worden geladen reiken tientallen meters ver. Industrie is er weinig, behalve bij de grotere steden, die hier niet veel zijn.
De omgeving ziet er niet heel toeristisch uit, maar wel erg mooi uit. Dat je hier goed kunt wandelen en mountainbiken is wel duidelijk. De bladeren beginnen al een beetje te verkleuren, schitterend.
Welkom op Landal Wirfttal
De Landal vlaggen bij de ingang
De plattegrond van Landal Wirfttal
Het centrumgebouw op Wirfttal met daarin ook de receptie
Inchecken maar!
Landal Wirfttal beschikt over diverse leuke kindvriendelijke en sportieve faciliteiten
Na een korte stop bij een supermarkt waar we alvast wat proviand inslaan zien we een bordje: Landal Wirfttal. We veren op uit onze relaxte reisstand en 1 bocht verder zien we de Landal vlaggen. We rijden over een bruggetje met rechts een recreatiemeertje en links de receptie en volgen de bordjes naar de algemene parkeerplaats. Yes!
We zijn nog wat te vroeg om in te checken dus strekken we even de benen. We lopen langs de sportvelden, een grote speeltuin en de minigolf. Ondanks het troosteloze weer wat hier in het dal hangt doet alles erg uitnodigend aan. Het is rustig op dit deel van het park, maar het is dan ook wisseldag. De enige huisjes die we hier ‘beneden’ in het dal zien zijn mooie safaritenten en houten chalets, de andere accommodaties liggen namelijk op de berg. Later meer hierover, eerst is het tijd voor een kop koffie in het parkrestaurant en daarna gaan we inchecken!
Na de incheck bij een vriendelijke Nederlandssprekende receptioniste gaan we op zoek naar onze accommodatie. We moeten dus de berg op en dat is op plekken flink steil. Een paar minuten later staan we tussen witte bungalows die speels verspreid liggen op dit deel van het park. We parkeren de auto en kijken iets omhoog. Daar staat een rijtje bungalows die met een trap de bereiken zijn. De allereerste blijkt de onze te zijn. Wat een fijne plek!
Wij verblijven tijdens onze mini-break in een comfortabele 6-persoons bungalow van het type 6CE. Vanaf de tuin kijken we op de rest van de bungalows en – wat we nu nog denken – het hele bungalowgedeelte van het park. Later blijkt echter dat erboven nóg een deel park ligt, met diverse speeltuinen, erg leuke driehoekvormige bungalows en nog meer accommodaties n de vorm van chalets.
Bungalows op Landal Wirfttal
De bungalows staan goed aangegeven
Het trapje naar onze bungalow
Het pad naar de voordeur
De voordeur....
Tadaa onze bungalow met eigen terras!
Vooral als je op dit hoogste deel van het park verblijft is het een behoorlijke wandeling naar de parkfaciliteiten. Omlaag gaat dan wel, maar onthoud dat je ook nog terug de steile berg op moet (na een paar Duitse biertjes best lastig, hoewel je die enorme schnitzel er zo wel weer af traint). Ieder nadeel heeft zijn voordeel...
Terug naar de bungalow. Bij de voordeur is er al enorm veel ruimte en – handig! – naast de deur staat een bankje waar je bijvoorbeeld een zware koffer even op kunt zetten. We openen de deur en stappen een gang in. Een soort raadspel, want wát zit er achter welke deur? Rechts blijkt zich het toilet te bevinden en een deur verder de verrassend ruime badkamer. Fris wit, schoon en voorzien van een brede wastafel, bad en een inloopdouche met goede douchestraal. Top.
Nóg een deur verder stappen we de woonkamer in. Meteen vallen de grote ramen op waardoor we veel groen en de andere huisjes beneden ons zien. In de verte de heuvels van de Eifel (hoewel die soms schuilgaan achter nevel en mist in dit jaargetijde). Het ziet er top uit. Er is een ruime bank in L-opstelling, open haard, eethoek en een flinke keuken met alles erop en eraan. Oven/magnetron, vaatwasser, koffiezetter, waterkoker en meer dan genoeg pannen, potten, bestek en servies voor het aantal personen.
Als we de deur naar het terras openslaan zijn we helemaal blij. Wat een mooi uitzicht!
De bungalow van binnen is knus en leuk ingericht
De zithoek
De eethoek en de keuken
De keuken is mooi en goed voorzien
Het terras!
Het is wel wat benauwd in het huisje en na onderzoek blijkt dat de ventilatieroosters niet open zijn. Tot onze verbazing kúnnen deze ook niet open. Vreemd, vooral met de open haard is goede ventilatie wel nodig. We zetten de deur naar de tuin dus maar op een klein kiertje (de hond mag niet ontsnappen) en gaan verder kijken.
Aan de andere kant van de gang bevinden zich namelijk de slaapkamers. Deze zijn prima! Lekkere bedden en goed verduisterende gordijnen. En het enige raam met een rooster dat wel open kan, wat ik dan ook meteen doe. Verder zijn er nog twee slaapkamers met twee losse éénpersoonsbedden met wederom geen mogelijkheid tot ventilatie als je ‘s nachts geen raam wagenwijd open wilt zetten (dat wil je zeker niet in een kinderslaapkamer).
Slaapkamer in de bungalow
Deze slaapkamer heeft een eigen wastafel
De tweede slaapkamer
En de derde slaapkamer
De badkamer is mooi ruim
De douche en het aparte toilet
Wij redden ons hier wel
En hij ook! :)
Bungalow with a view!
Kleine opmerking: Na aankomst hebben we het ventilatie-euvel direct gemeld bij de receptie, hier is echter onze hele midweek niet meer op teruggekomen. Een minpunt want voor een fijn leefklimaat vinden wij dit erg belangrijk. We hebben deze midweek dan ook vaak de tuindeur een stukje open, zeker in de avond met de haard aan. Deze tuindeur leidt ons naar een ruime tuin met tuinset en parasol. Houdt er rekening mee dat de voordeur van het huisje naast je grenst aan je tuin, dus af en toe heb je even bezoek ;)
Al met al een prima vakantieplek. Ietwat gedateerd qua onderhoud, maar de keuken, ruime badkamer en de lekkere bedden maken dat helemaal goed.
Méér info & boeken → Bekijk de accommodaties & beschikbaarheid
Hieronder tonen we nog enkele foto's van de eerder genoemde andere accommodaties waar je ook in kunt verblijven op Landal Wirfttal.
De leuke 4-persoons bungalow 4B1
Een houten lodge: 4-persoons woodlodge 4BW
Verblijven in de 6-persoons safaritent 6ST ziet er ook tof uit
Een hondvriendelijke bungalow. Er zijn twee varianten, de 4-persoons hondenbungalow 4BD en de 6-persoons hondenbungalow 6BD. Sowieso is Landal Wirfttal een enorm hondvriendelijk park, maar daarover later meer.
We slapen heerlijk op Landal Wirfttal en de bungalow is erg gezellig en knus. Na een heerlijk ontbijtje en een lekkere douche gaan we te voet de berg af naar het 'centrum' van het vakantiepark.
We lopen langs dichte bossen en zien als we bijna beneden zijn een afslag naar het hondenparcours. Nu is onze hond wel groot maar nog steeds een pup dus of hij het al gaat snappen? We nemen een kijkje en hoewel er heel veel te snuffelen valt is onze hond nog niet echt klaar voor een parcours. Vind jouw hond dit wel te gek, dan is dit echt een leuke activiteit samen met je viervoeter.
Een stukje verderop zien we ook nog een discgolfparcours en bordjes naar diverse wandelroutes. Het bos om het park heen is prachtig mooi en tijdens ons verblijf verkennen we de omgeving iedere dag wel een stukje. Maar ook op het park is het goed toeven.
Onderweg naar het centrumgebouw
Dit riviertje stroomt gewoon door het park. Wauw!
Het hondenparcours wordt even onderzocht ;)
Eén van de speeltuinen op het park
Leuk om eens te proberen: DiscGolf
De Dog Wash om je hond lekker te kunnen wassen
En nog meer hondvriendelijkheid: de 'Hundebar', oftewel een bar voor honden
Bij aankomst beneden aan de berg blijkt het een stuk levendiger dan de dag ervoor. De zon schijnt, kindjes zijn blij aan het spelen in de speeltuin en er klinkt gejuich van de minigolfbaan waar iemand een hole-in-one blijkt te hebben geslagen. Het is te koud voor waterplezier maar het recreatiemeertje en het riviertje liggen er prachtig bij. Er zijn waterfietsen te huur en hoewel je er niet heel ver mee kunt fietsen is het toch een leuk tijdverblijf, zeker voor de kids!
Hieronder een overzicht met alle leuke dingen die je hier kunt doen op vakantierpark Wirfttal.
Vanuit Landal Wirfttal wandel je zo het bos in
Uitzicht over het recreatiemeertje
De waterfietsen liggen klaar bij de recreatieplas
Je kunt ook lekker zitten aan de recreatieplas
De fietsverhuur
Hier huur je diverse soorten fietsen. Ook mountainbikes zijn hier te krijgen.
En leuk voor kinderen: skelters kun je hier ook huren
Op het park zit geen parkwinkel, maar je kunt er wel wat buitenspeelgoed en spullen kopen voor je BBQ
De minigolfbaan
Een multifunctioneel sportveldje o.a. voor voetbal en basketbal
Ook leuk: een beachvolleybalveld
We gaan voor een lunch in het parkrestaurant. Toegegeven, de keuze is niet heel groot maar prima voor een parkrestaurant. Ook de koffie is hier goed. De ruimte kan wat gezelliger, hoewel er geprobeerd is te moderniseren heeft het toch een beetje een kantinegevoel. Jammer, maar behalve een complete verbouwing is hier weinig aan te doen denken we.
De lange bank tegenover de counter is de meest knusse en gezellige plek en daar zitten we dan ook de paar keren dat we het restaurant bezoeken. De bediening kijkt overigens eerst de kat uit de boom, maar is daarna érg lief en geïnteresseerd.
Het parkrestaurant
Heerlijke hamburgers in het restaurant
Buiten op het terras is het bij mooi weer ook fijn toeven en je hebt er een mooi uitzicht op de speeltuin
Verder vind je op het park een bakerypoint voor kraakverse broodjes en ander lekkers van de bakker!
Natuurlijk kun je naast in het parkrestaurant ook lekker in je eigen bungalow eten. Gezellig samen gourmetten bijvoorbeeld, met het gourmetarrangement, of kies voor een ontbijtarrangement of een combinatie!
Rond Stadtkyll vind je daarnaast meerdere grote, goed betaalbare supermarkten waar ze alles hebben wat je maar wilt. Ook budgetsupermarkten zoals Lidl en Aldi vind je hier.
Na de lunch lopen we richting Stadtkyll. Hier vind je naast diverse supermarkten een aantal restaurants, biertuinen, bakkers, kebapzaken en een friettent.
Wij bezoeken:
Café-Bäckerei- Eiscafé Doppelfeld tegenover het kerkje is wat ons betreft een echte aanrader. Heerlijk eten, vriendelijk mens en prachtige producten ook om mee naar huis te nemen. Doppelfeld heeft een groot zitgedeelte waar je al dat lekkers ook gelijk kunt nuttigen. Beetje een seventies vibe maar dat je hier goed kunt eten en drinken staat vast. In de zomer scoor je hier overigens ook heerlijke ijsjes! Adres: Raiffeisenpl. 3, Stadtkyll
Een andere tip is Kebap Pizza Haus Deniz. Overmatige porties die heel goed smaken. Vers bereid met veel verse groenten erbij. Een vriendelijke eigenaar en slechts anderhalve kilometer van Landal Wirfttal. Tip: bestel voor 1 persoon minder want je krijgt zó veel! Adres: Schwammertstraße 4, Stadtkyll
Nog dichter bij het park ligt Restaurant Balkanland. Een populair restaurant dat we vrijwel altijd vol zien zitten en we van andere gasten goede dingen over horen. Die gaat op het lijstje voor de volgende keer. Adres: Wirftstraße 19, Stadtkyll
Na een gezellige avond in de bungalow met leuke - in de bungalow aanwezige - spellen, worden we vroeg wakker. Perfect om even een frisse duik te gaan nemen in het overdekte zwembad van Landal Wirfttal!
We dalen de berg af en even later staan we omgekleed aan de rand van het zwembad. Wat een ruimte! Alles is keurig schoon, van de toiletten tot de kleedhokjes en het zwembad zelf, dus ik sta te trappelen van ongeduld om wat baantjes te gaan trekken.
De ingang van het zwembad
Het zwembad is overdekt dus je kunt er in alle seizoenen terecht
De omkleedhokjes en kluisjes
De douches in het zwembad
Het zwembad!
Extra lekker: We zijn de enigen! Het is een rustige periode en hoewel het park toch vrij vol is, is er op dit moment niemand aan het zwemmen. Ik aarzel niet en neem een duik. Oeh, fris! Maar wel lekker wakker worden zo.
Terwijl ik begin aan mijn reeks baantjes doet mijn man een rondje zwembad en maakt wat foto’s voor bij deze review. Als ik een tijdje later me omhoog hijs uit het ‘grote’ bad ben ik hem kwijt. Het hele zwembad is leeg, of toch niet? Ik kijk bij het peuterbadje (toegegeven, daar zal hij zich niet in kunnen verstoppen, maar het ziet er wel top uit) en dan hoor ik achter me een geproest. Meneer zat onder water in het bubbelbad. Grapjas.
Het is lekker rustig in het zwembad
Er zijn ligstoelen om even te relaxen
Uiteraard kun je ook heerlijk ontspannen in de Whirlpool
Lekker bubbelen met ook nog een mooi uitzicht
Het peuterbad heeft een kleine glijbaan
Ik sta ondertussen wel te bibberen van de frisheid in de zwembadhal en laat me snel bij hem in het bad zakken. Even genieten nog en dan aankleden en op pad, we gaan de omgeving ontdekken!
De omgeving ontdekken kan hier perfect te voet of per mountainbike, maar na dagen wandelen stappen wij vanmiddag in de auto. Bestemming: de Dreimühlen Wasserfall in Hillesheim. Geïnspireerd door de canvas foto van deze waterval in ons vakantiehuis gaan we deze eens in het echt bekijken.
We rijden een halfuurtje en zien duidelijk waarom ze dit deel van Duitsland de Vulkaan Eifel noemen. Hoge afgeronde toppen steken her en der boven het landschap uit. Dit zijn eeuwenoude uitgedoofde vulkanen. Geen Volcano (wie kent de film nog?) taferelen dus hier, maar door het vulkaangebergte is dit wel zeer vruchtbare grond. Een prachtsetting voor een autotrip door dit stukje Duitsland.
Inspiratie voor onze roadtrip vinden we in ons vakantiehuisje
Schalkenmehrener Maar is één van de drie kratermeren bij Daun
Deze regio heeft ook diverse kratermeren te bezoeken, zoals de meren van Daun. Ik bezocht deze al eerder en hoewel er nu niet genoeg tijd meer voor is ga ik zeker nog eens terug. Vandaag gaan we dus naar de waterval en na een half uurtje stoppen we langs het riviertje de Ahbach. Het pad loopt langs een steile rotswand en langs hoge dennen. De rivier staat niet heel vol maar we kunnen ons zo indenken dat dit in het voorjaar wel anders zal zijn. Het is heerlijk stil in het bos, op een uil na en zowel wij als onze hond genieten volop. Omhoogkijkend torenen de dennen boven ons uit en overal waar we kijken zijn honderden tinten groen. Wauw!
Na een kilometer lopen horen we zacht geruis en zien we een trap die naar beneden leidt. Het lijkt erop dat we de waterval gevonden hebben. Een uitdagende trap omlaag (hoge treden) verder staan we beneden. Het is duidelijk het plaatje van het schilderij, maar dan met veel minder water. Wel is het nog steeds een prachtige plek en op een bankje genieten we van het uitzicht.
Groen, groener, groenst!
Wat een mooie wandelroute naar de waterval
De Dreimühlen waterval
Na een frisse slok water lopen we een ander paadje terug en komen we langs de molen met restaurantje, dat helaas gesloten is vandaag. Is het open dan is dit een fijne plek om te zijn!
Wat er verder te doen en zien is in de Vulkaan Eifel? Veel! Hieronder een opsomming van enkele leuke activiteiten en uitjes die je kunt ondernemen in de regio:
Stad Kronenburg kenden wij totaal nog niet en we kwamen er dan ook per toeval bij uit. Op onze laatste avond besluiten we namelijk om nog een keer een rondje te rijden door de omgeving. Op ongeveer een kwartiertje rijden van het park stuiten we op een bordje naar een burcht. Het staat wat verscholen tussen de bomen dus we besluiten de gok te wagen en omhoog te rijden. Een steile weg leidt ons langs een hotel en wat huizen en dan komen we op een – vrij grote – parkeerplaats met zelfs plek voor bussen. Wat is hier te zien dan, vragen we ons af. We parkeren en genieten van een fenomenaal uitzicht over de Eifel. Oké dit is mooi, maar dan nog...
Ik besluit een stukje van de parkeerplaats af te gaan en onder een boog over de weg door te lopen. En dan… sta ik in één van de mooiste stadjes in Duitsland die ik ooit heb gezien: Kronenburg. Witgepleisterde huizen met dikke muren, prachtig bekleed met klimplanten en bloemen, geplaveide smalle straatjes, knusse restaurantjes en winkeltjes. Wauw, wauw en nog eens wauw!
Mooie uitzichten in de Eifel
De prachtige huisjes in Kronenburg
Kasteel dorpje Kronenburg
Helaas is alles gesloten, maar dat is eigenlijk maar goed ook. Het zal hier overdag heel druk zijn te zien aan de grootte van de parking. Nu lijken we het stadje (het is eigenlijk een klein dorpje, maar het noemt zich stadje) helemaal voor onszelf te hebben. Er is ook een trap naar de oude burcht zelf, maar die is in onderhoud en daar staat nu een hek voor.
Tip: Lees ons artikel over de mooiste kastelen in Duitsland voor nóg meer burchten en kastelen.
Ben je hier als die wel open is? Ga dan vooral naar boven, want het beloofd een nog beter uitzicht te hebben dan wij al hadden. We slenteren wel een uur door Kronenburg terwijl onze voetstappen door de smalle straatjes echoën. Je kunt je hier heel goed voorstellen hoe men hier vroeger te paard door de stadspoort kwam gereden. Het is genieten van deze voor ons verborgen parel.
Meer tips voor bezienswaardigheden in de Eifel? Lees ons artikel: 17x De mooiste plekken & bezienswaardigheden in de Eifel
Terwijl we terugrijden van Kronenburg is het al flink aan het schemeren. Overal zien we lichtjes opduiken op de hellingen tussen de donkere bossen. Langs de kant van de weg zie ik één van de tientallen bordjes met de waarschuwing voor overstekende herten. ‘Gek toch”, zeg ik tegen mijn man. “Al die bossen, al die bordjes en we hebben nog geen hert gezien”.
‘Hold my beer’ leek het universum daarna te zeggen want ongelofelijk maar waar: een paar honderd meter verder, net voor de afslag naar Wirfttal zien we twee kleine hertjes voorzichtig de weg opstappen. We minderen vaart en kijken vol ongeloof naar de twee kleine ‘Bambi’s die sierlijk naar de overkant springen. Prachtig! We kijken elkaar even aan, allebei stil van dit mooie moment. Het is officieel: deze avond is helemaal af! <3
We hebben genoten tijdens onze midweek op Landal Wirfttal. Wat een mooie ligging, leuke bungalow en wat een natuur! Ben je een ontzettende perfectionist dan vind je hier vast iets wat beter kan. Is ook zo, maar het is dan ook geen gloednieuw vakantiepark wat net uit de grond gestampt is. Landal Wirfttal is een wat ouder park en dat mag je gerust zien. Alles is echter prima verzorgd en bovendien is het een zeer kindvriendelijk vakantiepark met veel speelmogelijkheden, activiteiten en natuurlijk het overdekte zwembad.
De bungalows op Landal Wirfttal zijn mooi gelegen op de hellingen
Het recreatiemeertje leent zich uitstekend voor een ommetje met de waterfiets
Bollo is er ook bij op Landal Wirfttal
Toffe 'hangbrug' over het riviertje
Het zwembad op Landal Wirfttal voldoet prima voor een plons
De Eifel heeft schitterende stadjes om de bezoeken, zoals Monschau
Landal Wirfttal, tot een volgende keer!
Wat ook apart benoemd mag worden nog is dat Landal Wirfttal een écht hondvriendelijk vakantiepark is! Er zijn niet alleen hondenbungalows, maar ook goede en leuke voorzieningen voor honden!
Kortom: Landal Wirfttal is een fijn vakantiepark, de mensen zijn er aardig en in de omgeving zo veel moois te zien! De Eifel is een fantastische streek vol schilderachtige stadjes, riviertjes in groene valleien, heuvels en volop leuke uitjes voor het hele gezin. Echt een aanrader!
Heb je oudere kinderen dan is het voor hen misschien iets te rustig, maar met jonge kinderen of om even helemaal op te laden, zoals wij deden, is het een meer dan prima bungalowpark!
Méér info & boeken → Wil jij een weekend, midweek of korte vakantie bij Landal Wirfttal boeken? Bezoek de Landal Wirfttal pagina voor meer informatie, foto's, prijzen en de beschikbaarheid.
Is dit wellicht toch nog niet het vakantiepark waar je naar op zoek bent? Er zijn natuurlijk meer opties voor een vakantie in de Eifel. Bekijk ons overzicht met de mooiste vakantieparken in de Eifel voor meer inspiratie en vakantiepark-tips!
Deel dit artikel via: Facebook Twitter Pinterest
Beoordeling Landal Wirfttal 7,010 ervaringen
Martinique — 1977. Vertaler en tekstschrijver. Levensgenieter uit Brabant. Vakantiepark-expert pur sang met als motto: hard werken, dan óók hard genieten. Bezocht in dat kader al menig vakantiepark samen met man en zoon.
NU: LAST MINUTE WEG 💥 BIJ LANDAL 👉 BEKIJK DEALS